وبلاگ شخصی امیر شهریاری

هرآنچه آرزو می کنم بدست خواهم آورد ..........

وبلاگ شخصی امیر شهریاری

هرآنچه آرزو می کنم بدست خواهم آورد ..........بیوگرافی شخصی
من امیر شهریاری متولد ۲۰ بهمن ۱۳۶۱ در شهرستان فردوس هستم.
فردوس به معنی بهشت است، شهری آرام با مردمی مهربان با آب هوایی که در تابستان ها گرم و زمستان ها سرد و خشک است و مشکل کم آبی باعث شده کشاورزی در آن سخت تر از گذشته شود. بهترین محصولات کشاورزی که من در شهرم میشناسم انار، پسته و زعفران است.

زعفرانانارپسته
هرچند محصولات کشاورزی بسیاری در فردوس کشت می شود(همچون انواع مرکبات، برخی صیفی جات و ...) ولی
حجم آنها اندک و معروفیت این سه محصول بیشتر از آنها است.
تا سن ۱۶ سالگی در شهر محل تولدم زندگی کردم و سپس به علت شغل پدرم به شهرستان طبس نقل مکان کردیم.

حسین بن موسی کاظمباغ گلشن
طبس زمردی سبز در میان کویر با شنهای روان
که کابوس دشمنان ایرانند و بارگاه زیبای حضرت حسین بن موسی کاظم.
به دلیل زلزله ویرانگر طبس در سال ۱۳۵۷ اغلب ساختمان ها نوساز و از بافت قدیمی شهر جز مواردی اندک چیز زیادی باقی نمانده است. آب و هوای آن در تابستان بسیار داغ و در زمستان سرد و خشک است. با این حال در اولین روزهای بهار بهترین آب و هوا را دارد و عطر بهار نارنج در تمامی کوچه پس کوچه های آن پر می شود.
سال ۸۱ بعد از فوت پدرم به مشهد نقل مکان کردیم و ما هم شدیم از مجاورین آقا علی بن موسی.
امام رضا
مشهد شهر شهادت، پر از زائر امام رضا که از سرتاسر دنیا میان به پابوس آقا.
البته این روزها شهر حال و هوای خوبی نداره. هوای آلوده، ترافیک، سرو صدا و ... مشهد رو به شهری تبدیل کرده که اگه فکری براش نشه به همین زودی ها شبیه به تهران میشه باید با مشکلات بزرگتری روبه رو بشه.
در ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ازدواج کردم و از این به بعد به همراه همسر عزیزم تلاش می کنیم تا آرزوهایمان را دست یافتنی کنیم.
 سوابق تحصیلی

دوران تحصیل دبستان ، راهنمایی و سال اول متوسطه را در محل تولد خود گذرانده ام و بعد از عزیمت به طبس سال دوم و سوم متوسطه و سپس پیش دانشگاهی را در این شهر طی کردم.
در سال ۸۰ وارد دانشگاه آزاد بیرجند شدم و در رشته کاردانی نرم افزار رایانه مشغول به تحصیل شدم. بعد از گذراندن ۳ ترم به صورت دانشجو مهمان به واحد مشهد آمدم و ۲ ترم پایانی را در مشهد طی کردم.
در سال ۸۳ در آزمون ورودی سازمان مدیریت صنعتی شرکت کردم وپس از قبولی و انجام مصاحبه در مقطع تکمیلی نرم افزار رایانه ادامه تحصیل دادم. متاسفانه مدارک این سازمان در آن مقطع مورد تایید وزارت علوم نبود و فقط برای شرکت های خصوصی و کارخانه ها مورد استفاده داشت.
در سال ۸۸ مجددا در کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت کردم و در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد قبول شدم و طی دو سال مدرک مهندسی نرم افزار رایانه را اخذ نمودم.
در این بین در دوره های مختلفی که در محل کارم برگزار می شد و با رشته من تناسبی داشت شرکت کرده و سعی می کردم داشته های خود را بیشتر کنم.
سوابق کاری
اولین تجربه کاری من در سال ۸۳ بود که پس از اخذ مدرک کاردانی و قبل از ورود به سازمان مدیریت صنعتی در شرکتی با عنوان مشاورین انفورماتیک خراسان در مدت ۲ ماه به عنوان نصب کننده برنامه حسابداری که این شرکت به فروش می رساند مشغول به کار شدم.
در سال ۸۵ و قبل از فارغ التحصیلی از سازمان مدیریت صنعتی با معرفی یکی از دوستانم در هفته نامه ای خصوصی به عنوان ویراستار رایانه ای مشغول به کار شدم و اولین تجربه گرافیکی را پشت سر گذاشتم. در مدت یک ماه مشغول به کار بودم و ۴ شماره چاپ شده را ویراستاری کردم که غیر از شماره اول بقیه بدک نشده بودند. با این حال برنامه نویسی را به کارهای گرافیکی ترجیح میدادم.
در اواخر سال ۸۵ و پس از فارغ التحصیلی با شرکت پایا سیستم مرو آشنا شدم و بعد از انجام مصاحبه و گفت و گوهای اولیه قرار شد ۲ ماه آزمایشی با عنوان برنامه نویس دلفی و پایگاه داده اس کیو ال ۲۰۰۰ مشغول به کار شوم تا اگر کارم خوب بود ادامه همکاری نمایم.
کار خوبی بود فقط حقوق و مزایاش کم بود و به همین دلیل در اولین موقعیت کاری که در دانشگاه فردوسی به عنوان متصدی سایت رایانه دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی به وجود آمد از پایا سیستم خداحافظی کردم و وارد بازار کار دولتی شدم. تا به اکنون در دانشگاه فردوسی و به عنوان مسئول امور رایانه دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی مشغول کار هستم.
با این حال در این سال ها برنامه نویسی را رها نکردم و همیشه در ساعات بیکاری مشغول برنامه نویسی و یادگیری تکنیک ها و روش های مختلف در آن هستم.
تجربیات رایانه ای
اولین بار که یک رایانه را از نزدیک لمس کردم در تابستان سال ۱۳۷۷ بود. یک PC با مارک Philips و دارای پردازنده X286 که وقتی روشنش کردم با صروصدای زیاد سیستم عامل DOS رو نشونم داد.
اون موقع چیزی ازش نمی فهمیدم و با سختی بسیار اعلان خط فرمان (همون <\:C) رو پاک کردم و اسم خودمو تو یک خط خالی تایپ کردم.
خیلی زود در دوره کارور رایانه ۱ و ۲ در فنی و حرفه ای شرکت کردم و با سیستم عامل DOS و برنامه های کمکی اون نظیر NC یا آنتی ویروس Toolkit و... آشنا شدم.یکی دو سال بعد در اولین تجربه Windows 3.1  به همراه موس را تجربه کردم و خیلی زود با ویندوز ۹۵ آشنا شدم.
فکر می کنم سال ۷۹ بود که اولین بار تونستم ویندوز ۹۸ رو نصب کنم و در همون سال طراحی و نقشه کشی رو در فنی حرفه ای با اتوکد ۱۲ و ۱۴ یاد گرفتم.
بعد از ورود به دانشگاه و یاد گرفتن برنامه نویسی اون رو ادامه دادم و ۶، ۷ سال با دلفی کار کردم و تونستم تجربیات خوبی تو زمینه کار با پایگاه های داده بدست بیارم.
اولین بار تو سال ۸۲ با سیستم عامل لینوکس توزیع Red Hat آشنا شدم و بعدها توزیع های مختلف دیگه همچون Suse ، Fedora، Ubuntu رو تجربه کردم ولی نه به صورت جدی. بعد از ورود به دانشگاه فردوسی و دیدن افرادی که تمام کارهای روزمره خودشون رو با توزیع های مختلف لینوکس انجام میدادن تصمیم گرفتم به طور جدی با دنیای متن بازها نیازهام رو رفع کنم. در ابتدا در کنار ویندوز و از سال ۹۰ فقط توزیعی از لینوکس روی سیستم خودم نصب کردم.
جهت برنامه نویسی هم از دلفی به لازاروس مهاجرت کردم و به جای مایکروسافت SQL Server از Mysql استفاده می کنم.
مدتی است بعد از استفاده از اوبونتو، کوبونتو و  لوبونتو مدتی با دبیان سر کردم و در حال حاضر از لینوکس مینت لذت میبرم.